12 kwietnia 2023

 Wróć do strony głównej

Jakiś czas temu pisałem o blokadzie alkoholowej - https://danielgola.pl/odzyskanie-prawa-jazdy---zakaz.... Teraz może zamiast teorii, nieco praktyki.
 
Z życia Kancelarii:
Klient miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - dożywotnio. Po przeprowadzeniu postępowania, udało się nam spowodować, że jednak już niebawem ponownie będzie mógł poruszać się samochodem.
 
Sprawa wyglądała beznadziejnie, bowiem środek karny w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych jest bardzo dotkliwym środkiem karnym, stosowanym w najcięższych przypadkach.
 
Tym niemniej, Sąd Rejonowy w Bochni II Wydział Karny, po zapoznaniu się z naszym wnioskiem - obrońcy - odnośnie zmiany sposobu wykonywania środka karnego, do wniosku się przychylił i orzekł o dalszym wykonywaniu środka karnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczonego wobec skazanego wyrokiem Sądu Rejonowego w Bochni, w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych niewyposażonych w blokadę alkoholową.
Zwolnił także skazanego od ponoszenia kosztów sądowych w całości.
 
Działamy na terenie całego kraju.
Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola - Bochnia, Brzesko, Tarnów, Wieliczka
gola@danielgola.pl
tel. 600 123 400
 

 

 

 

 

blokada alkoholowa w Bochni - dożywotni zakaz, a jazda samochodem - czyli orzeczenie o dalszym wykonywaniu środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w innej postaci.