11 lipca 2023

 Wróć do strony głównej

W dzisiejszym wpisie krótka informacja dla tych, którym Policja (Komenda Powiatowa Policji w Bochni lub Komenda Powiatowa Policji w Brzesku) zatrzymała prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających i następnie spodziewają się wezwania na Policję w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 kodeksu karnego. 

 

Zasadniczo najistotniejszym jest kwestia kary, którą może być kara grzywny, ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności. 

 

Niejednokrotnie jednak istnieje szansa, na maksymalne złagodzenie dolegliwości związanej z zatrzymaniem prawa jazdy. Często jest nadzieja, aby środek karny nie był aż tak dotkliwy jak podaje to Policja. 

 

Dlatego istotne jest, by na pierwsze przesłuchanie nie iść samemu, lecz z obrońcą. Czasami nie warto od razu zgadzać się na zaproponowaną karę lub środek karny zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

Pamiętaj także, że może przysługiwać Ci też prawo do korzystania z obrońcy z urzędu, o czym pisałem w poprzednim wpisie.

 

Warto jednak od początku postępowania korzystać z pomocy obrońcy z wyboru, zamiast oczekiwać, że być może zostanie nam wyznaczony w Sądzie Rejonowym w Bochni obrońca z urzędu.

 

Jeśli otrzymałeś wezwanie na Komendę Powiatową Policji w Bochni / Komisariat Policji w Nowym Wiśniczu / Komendę Powiatową Policji w Brzesku lub do Prokuratury Rejonowej w Bochni lub do Prokuratury Rejonowej w Brzesku - nie idź na przesłuchanie samodzielnie.

 

Świadczymy usługi obrony karnej za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości - art. 178a § 1 kk. Pomagamy także odzyskać zatrzymane prawo jazdy - Sąd Rejonowy w Brzesku, Sąd Rejonowy w Bochni i inne okoliczne sądy.

 

Działamy na terenie całego kraju.

 

Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola - Bochnia, Brzesko, Tarnów, Wieliczka

tel. 600 123 400, mail: gola@danielgola.pl

Co grozi za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości - Art. 178a § 1 kk - 
sąd rejonowy w bochni, sąD rejonowy w Brzesku