21 lipca 2023

 Wróć do strony głównej

Skuteczna apelacja w sprawie karnej.
 
Sąd Okręgowy w Tarnowie zmienia wyrok Sądu Rejonowego w Bochni i warunkowo umarza postępowanie karne w sprawie o posiadanie środków odurzających - marihuany.
Krótka opowieść o przegranej Prokuratury Rejonowej w Bochni i następnie Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.
 
Klienci często pytają, czy warto składać apelację od niekorzystnego wyroku. Pytanie to jest jak najbardziej zrozumiałe. W końcu wymaga to ponownego zaangażowania sił. W tej sprawie, Klient był bliski rezygnacji i uznania wyroku Sądu Rejonowego w Bochni, który był dla niego niekorzystny.
Sąd Rejonowy w Bochni orzekł, że za posiadanie środków odurzających ma być ograniczona jego wolność. Został również obciążony kosztami postępowania.
 
Po apelacji z naszej strony, jako obrońców oskarżonego, Sąd Okręgowy w Tarnowie uznał, zgodnie z naszym wnioskiem, że postępowanie należy warunkowo umorzyć. Zwolnił również oskarżonego od ponoszenia kosztów sądowych.
 
Wyrok Sądu Okręgowego w Tarnowie ma ten skutek, że oskarżony cieszy się w dalszym ciągu statusem osoby niekaranej za posiadanie marihuany. Gdyby nie apelacja byłby osobą karaną za posiadanie narkotyków.
 

Działamy na terenie całego kraju.

 

Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola - Bochnia, Brzesko, Tarnów, Wieliczka

tel. 600 123 400, mail: gola@danielgola.pl

adwokat Bochnia, radca prawny Bochnia, adwokat Brzesko, radca prawny Brzesko

 

Jak złożyć apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Bochni / Brzesku/ Tarnowie? Skuteczna apelacja.