07 września 2021

 Wróć do strony głównej

Z perspektywy właściciela lokalu, wynajmującego swoją nieruchomość z reguły najważniejsza są:

- terminowa płatność;

- brak zniszczeń;

- terminowe zdanie lokalu.

W dzisiejszym wpisie, chciałbym poruszyć kwestię wyboru, właściwej umowy dla przedsięwzięcia, jakim jest wynajmowanie mieszkania.

Jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej w zakresie wynajmowania lokali, możesz wybrać zwykłą umowę najmu lub umowę najmu okazjonalnego.

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w zakresie wynajmowania lokali, możesz wybrać zwykłą umowę najmu lub umowę najmu instytucjonalnego.

Ramy wpisu przekraczają możliwość omówienia wad i zalet każdego rozwiązania. Tym niemniej, jeśli chcemy maksymalnie zabezpieczyć nasze interesy – zwykła umowa najmu może być niewystarczająca. Jeśli jednak zależy nam na prostocie, szybkości działania, to zwykła umowa najmu będzie odpowiednia. Wszystko zależy od nas.

Jak zawsze zachęcam do skorzystania z pomocy profesjonalisty, który zbada nasze potrzeby, doradzi i finalnie przygotuje umowę, która zabezpieczy nasze interesy w sposób kompleksowy. Umowa ściągnięta z Internetu nie jest najlepszym pomysłem. Tylko pozornie da nam poczucie jakiegoś bezpieczeństwa. No właśnie. Jakiegoś.

 

radca prawny Daniel Gola

 

 

 

 

Najem lokalu. Najem okazjonalny. Najem instytucjonalny. Co wybrać?