14 czerwca 2023

 Wróć do strony głównej

Burmistrz Miasta Bochnia nakazuje na nasz wniosek przywrócenie stosunków wodnych, na działce naszego Klienta!
 
Klient zwrócił się z prośbą o pomoc z sąsiadem, który na działce naszego klienta zachowywał się w taki sposób, jakby był jej właścicielem. Wykopał rów, zniszczył trawę, ułożył rury. Na prośby o zasypanie wykopu nie reagował i systematycznie go pogłębiał.
 
Zainicjowaliśmy zatem postępowanie administracyjne - stosownie do treści art. 234 ust 3. ustawy z dnia 18 lipca 2001 roku Prawo wodne, w którym domagaliśmy się przywrócenia stanu poprzedniego.
 
Burmistrz Miasta Bochnia, po rzetelnym przeprowadzeniu postępowania administracyjnego w sprawie, przyznał nam rację i orzekł zgodnie z wnioskiem.
 
Nadmienić należy, że naruszyciel został także ukarany mandatem karnym przez Policję, w związku z zainicjowanym przez nas postępowaniem o wykroczenie.
 
Jeśli zatem Twój sąsiad gromadzi na Twojej lub nawet swojej działce pryzmy ziemi, dokonuje wykopów czy w inny sposób postępuje ze szkodą dla Twojego gruntu - masz prawo do reakcji. Jak widać na przykładzie naszego Klienta - determinacja dała efekt.
 
Wiele osób staje przed dylematem, co zrobić z uciążliwym sąsiadem, który np. nas zalewa.
Jeśli potrzebujesz pomocy w tego typu sprawach, zapraszamy do kontaktu. 
 
Działamy na terenie całego kraju.
Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola - Bochnia, Brzesko, Tarnów, Wieliczka
gola@danielgola.pl
tel. 600 123 400
 
adwokat Bochnia, radca prawny Bochnia, adwokat Brzesko, radca prawny Brzesko
 
 
 

Naruszenie stosunków wodnych - skutecznie przeprowadzone postępowanie u Burmistrza Miasta Bochnia, czyli jak walczyć z sąsiadem, który nas zalewa.