30 października 2023

 Wróć do strony głównej

Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej i Komisariat Policji w Makowie Podhalańskim przegrywają w Sądzie Rejonowym w Suchej Beskidzkiej !
 
Sprawa jakich bardzo wiele, zwłaszcza w popularnym "okresie statystycznym" (tj. czerwcu). Wtedy to bowiem prokurator zatwierdził błędne postanowienie Policji z Komisariatu w Makowie Podhalańskim.
 
Zawiadomienie dotyczyło przestępstwa z art. 157 § 1 kk i art. 160 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk tj. naruszenia czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni, a nadto narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
 
Prokuratura nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego i odmówiła wszczęcia dochodzenia.
 
Z postanowieniem o odmowie wszczęcia dochodzenia, oczywiście się nie zgodziliśmy i złożyliśmy zażalenie do Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej.
 
Prokuratura w między czasie próbowała "ratować" sytuację, wykonując tzw. czynności międzyinstancyjne, co znacznie przedłużyło rozpoznanie zażalenia.
 
W efekcie i tak Sąd uznał jednak nasze zażalenie za w pełni zasadne, a postępowanie prokuratury za błędne.
 
W tej sprawie podnosiliśmy z resztą, że zakres zaniedbań prokuratury był wręcz rażący.
 
Pamiętaj, nawet jeśli otrzymasz postanowienie o umorzeniu dochodzenia / odmowie wszczęcia dochodzenia - to nie musi być koniec Twojej sprawy.
Od tego jednak jak zredagowane będzie zażalenie, może zależeć czy Sąd je uwzględni czy też utrzyma w mocy postanowienie prokuratora.
 

Działamy na terenie całego kraju.

 

Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola - Bochnia, Brzesko, Tarnów, Wieliczka

tel. 600 123 400, mail: gola@danielgola.pl

adwokat Bochnia, radca prawny Bochnia, adwokat Brzesko, radca prawny Brzesko

Skuteczne zażalenie na postanowienie prokuratury (policji) o odmowie wszczęcia dochodzenia.