12 października 2022

 Wróć do strony głównej

W dzisiejszym wpisie, chciałbym wskazać na pewną możliwość, jaką daje system teleinformatyczny S24.

Czy warto z takiego rozwiązania skorzystać?

Z całą pewnością, jeśli zależy nam na czasie, jest to bardzo dobre rozwiązanie. Oczywiście deklarowany 1 dzień, w ciągu którego załatwimy całość formalności i rozpoczniemy działanie jest raczej niemożliwy do osiągnięcia. Ostatnio jednak udało mi się założyć dla Klienta taką spółkę w ciągu 36h, co uważam za wynik znakomity – tym bardziej w Krakowie. Tradycyjnie, czyli z wizytą u notariusza czas oczekiwania na wpis oscylowałby w okolicach 2-3 miesięcy.

Niektórzy twierdzą, że założenie spółki jawnej czy z.o.o. przez Internet jest łatwiejsze. Zapewniam, że tylko z pozoru. Może i istnieje wzorzec umowny, który należy zmodyfikować, tym niemniej wystarczy, że gdzieś popełnimy niewielki błąd, nie dołączymy dokumentu. I mamy problem. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę, że wniosku nie da się cofnąć przez system, to tracimy również pieniądze. Podobnie rzecz ma się z uzupełnieniem wniosku. Nie da się tego zrobić przez system. Każde potknięcie ma więc ogromne konsekwencje, a jeśli zależy nam na czasie, powstaje wątpliwość, czy uda nam się operację zakończyć w zaplanowanym terminie.

Jeśli potrzebujesz pilnie założyć spółkę jawną, z ograniczoną odpowiedzialnością lub inną, zachęcam do kontaktu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pewne zapisy zmodyfikować następnie w sposób tradycyjny.

 

radca prawny Daniel Gola

gola@danielgola.pl

tel. 600 123 400

Spółka S24. Założenie spółki jawnej przez Internet. System teleinformatyczny S24.