10 lipca 2023

 Wróć do strony głównej

 

Odmowa przyznania przez MOPS lub GOPS świadczenia pielęgnacyjnego z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej.

 

Jak odwołać się od decyzji MOPS GOPS w Bochni do SKO w Tarnowie? 

 

Czyli SKO Tarnów rozpoznaje odwołania MOPS GOPS Bochnia / MOPS GOPS Brzesko / MOPS GOPS Tarnów.

 

Jeśli tu trafiłeś, to prawdopodobnie otrzymałeś decyzję odmowną z GOPS/MOPS odnośnie przyznania świadczenia pielęgnacyjnego z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej.

Obecnie (od 1 stycznia 2023 roku) świadczenie pielęgnacyjne przysługuje w wysokości 2458,00 PLN miesięcznie. Jest to zatem istotna kwota, wspomagająca osobę, która często z altruistycznych pobudek zajmuje się drugim człowiekiem.

Od decyzji organu przysługuje Ci odwołanie. Odwołanie nic nie kosztuje. Nawet jeśli samorządowe kolegium odwoławcze utrzyma w mocy zaskarżoną decyzję, to jeszcze nie musi być koniec. Możesz od takiej decyzji złożyć skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego. W sprawach z pomocy społecznej nie ponosi się kosztów wpisu sądowego.

W tych sprawach często zdarzają się błędy. Jak zawsze zachęcam do korzystania z pomocy prawnej, w tym zwłaszcza przy sporządzeniu odwołania od decyzji organu administracji publicznej.

 

Pamiętaj, że na odwołanie od decyzji masz 14 dni. Ten czas warto przeznaczyć na dokładną analizę uzasadnienia decyzji i zapoznanie się z aktami sprawy.

 

 

Zaufaj mi - od 2016 roku pracuję w Samorządowym Kolegium Odwoławczym. Znam się na tym.

 

Działamy na terenie całego kraju.

 

Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola - Bochnia, Brzesko, Tarnów, Wieliczka

tel. 600 123 400, mail: gola@danielgola.pl

 

 

Świadczenie pielęgnacyjne Tarnów Brzesko Bochnia - odwołanie od decyzji MOPS GOPS do SKO w Tarnowie.