16 maja 2023

 Wróć do strony głównej

Prokuratura Rejonowa w Brzesku ponownie przegrywa.

Tym razem, asesor Prokuratury Rejonowej w Brzesku ponownie podjął błędną decyzję procesową i ponownie umorzył śledztwo w sprawie dotyczącej śmierci mieszkańca powiatu brzeskiego.Wcześniejsza decyzja, na skutek naszego zażalenia do Sądu, została uchylona przez Sąd.

 

Obecnie złożony środek zaskarżenia przysługiwał już nie do Sądu, lecz do prokuratora nadrzędnego.Jak widać, warto było walczyć do końca, bowiem Prokurator Okręgowy w Tarnowie zażalenie uwzględnił i przekazał sprawę Prokuratorowi Rejonowemu w Brzesku do ponownego rozpoznania.

 

Jeśli otrzymałeś postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia lub śledztwa z Prokuratury Rejonowej w Brzesku, ewentualnie o umorzeniu dochodzenia lub śledztwa, masz prawo do złożenia zażalenia. Zażalenie wnosi się w krótkim, 7 dniowym terminie od otrzymania postanowienia. Pierwsze zażalenie przysługuje do Sądu Rejonowego w Brzesku. Drugie zażalenie (w razie ponownego umorzenia dochodzenia lub śledztwa), przysługuje do prokuratora nadrzędnego, którym jest Prokurator Okręgowy w Tarnowie.

 

Działamy na terenie całego kraju.
Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola - Bochnia, Brzesko, Tarnów, Wieliczka
gola@danielgola.pl
tel. 600 123 400
 
adwokat Bochnia, radca prawny Bochnia, adwokat Brzesko, radca prawny Brzesko

 

 

 

Zażalenie do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie od postanowienia Prokuratury Rejonowej w Brzesku o umorzeniu śledztwa.