12 kwietnia 2023

 Wróć do strony głównej

Prokuratura Rejonowa w Brzesku przegrywa w Sądzie!

 

Z życia Kancelarii:

Asesor Prokuratury Rejonowej w Brzesku umorzył śledztwo. Sprawa dotyczyła poważnej materii i od początku działania Prokuratury budziły szereg zastrzeżeń. Na postanowienie asesora, w imieniu pokrzywdzonej złożyliśmy zażalenie do Sądu Rejonowego w Brzesku.

Sąd Rejonowy w Brzesku, po rozpoznaniu zażalenia, uchylił zaskarżone postanowienie i przekazał sprawę Prokuraturze Rejonowej w Brzesku do dalszego prowadzenia.

 

W uzasadnieniu wskazał m.in., że nasze zarzuty i wnioski dowodowe są w zasadniczej mierze trafne. Jak widać, na tym etapie warto składać środki zaskarżenia.

 

Prokuratura często popełnia błędy, które mogą rzutować na sprawę. Klienci pytają, czy składanie zażalenia ma sens. Na powyższym przykładzie widać dobitnie, że warto. Gdybyśmy nie zaskarżyli postanowienia, stałoby się ono prawomocne i sprawa zostałaby zamknięta.

 

Pamiętaj, na złożenie zażalenia od postanowienia prokuratury o umorzeniu śledztwa albo dochodzenia lub odmowie wszczęcia dochodzenia lub śledztwa, masz jedynie 7 dni od otrzymania postanowienia.

 

Złożenie zażalenia na postanowienie Prokuratury Rejonowej w Brzesku nie podlega opłacie.

 

Działamy na terenie całego kraju.
Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola - Bochnia, Brzesko, Tarnów, Wieliczka
gola@danielgola.pl
tel. 600 123 400

 

 

 

Zażalenie na postanowienie Prokuratury Rejonowej w Brzesku o umorzeniu śledztwa - uwzględnione przez Sąd Rejonowy w Brzesku